KBÜ'de yabancı öğrencilerin kayıtları tamamlandı

KBÜ'de yabancı öğrencilerin kayıtları tamamlandı
KBÜ'de yabancı öğrencilerin kayıtları tamamlandı
KARABÜK (AA) -  Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ) yabancı öğrencilerin kayıtlarının sona erdiği bildirildi. KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, yaptığı...

KARABÜK (AA) -  Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ) yabancı öğrencilerin kayıtlarının sona erdiği bildirildi. 

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, yaptığı yazılı açıklamada, 8-12 Haziran tarihlerinde Azerbaycan, Japonya, Güney Amerika , Arnavutluk, Yemen, Kırgızistan, Kazakistan, Malezya, Moğolistan, Türkmenistan, Filistin ve  Zambiya gibi ülkelerden gelen 308 yabancı öğrencinin kaydının tamamlandığını belirtti. 

Polat, açıklamasında şunları kaydetti:

"Üniversitemizde   Almanya , Polonya, Bulgaristan, Türkmenistan, Azerbaycan, Nijerya gibi dünyanın dört bir yanından 23 ülkeden 207 yabancı uyruklu öğrenci eğitim görüyor. Bu hafta yapılan kayıtlar ile 308 yabancı uyruklu öğrenci daha eğitim öğretim görmeye hak kazanmıştır. 27 Temmuz-7 Ağustos arasında yapılacak ek yerleştirmeyle üniversitemizde yabancı uyruklu öğrenci sayısı binin üzerinde olacaktır. Üniversitemizin yabancı uyruklu öğrenciler için bir çekim merkezi olmasını planlıyoruz. Yabancı öğrencilerimizin hem ülkemiz hem de kentimizin birer turizm elçisidir."