KBÜ'den kısa kısa

KBÜ'den kısa kısa
KBÜ'den kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörlüğü'ne vekaleten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş, atandı. KBÜ'den yapılan açıklamada,...

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörlüğü'ne vekaleten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş, atandı. 

KBÜ'den yapılan açıklamada, milletvekilliği aday adaylığı için istifa eden Prof. Dr. Burhanettin Uysal'ın yerine Güneş'in vekaletin atandığı belirtildi. 

Açıklamada, yeniden rektörlük seçimi sürecine kadar Güneş'in vekaleten rektörlük görevini yürüteceği kaydedildi.

- KBÜ Rektör Yardımcısı Kadı'ya veda programı

Milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa eden KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kadı için veda programı düzenlendi. 

Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu'nda düzenlenen veda programında konuşan Kadı, üniversitenin kuruluşunun ilk zamanlarından beri kuruma hizmet verdiğini söyledi.

KBÜ'nün  bugün Türkiye 'nin önemli kurumları arasında yer aldığını anlatan Kadı, "Bundan gurur duyuyorum. Bir çok yeniliğe imza attık. Yeni kurumlar oluşturmak için yelken açmanın zamanı geldi. Kuruluşundan beri görev yaptığım üniversitede birçok görevde bulundum. Bir taraftan üniversitenin kurumsallaşması, bir taraftan da yeni kurumların oluşması için hayatım geçti. Elbette bu görev kolay değildi. Bu esere emin olun her ne olursa olsun her zaman destek olacağım" diye konuştu.

Programa KBÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Güneş, KBÜ kurucu rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel katıldı.