KBÜ'den kısa kısa

KBÜ'den kısa kısa
KBÜ'den kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesinde (KBÜ) "Bulanık Mantık ve Tecrübe" konferansı düzenlendi. İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda Endüstri...

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesinde (KBÜ) "Bulanık Mantık ve Tecrübe" konferansı düzenlendi. 

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen konferansta konuşan Prof. Dr. İsmail Burhan Türkşen, endüstri mühendisliğinin ileri teknoloji dünyasında karmaşık problemlerin çözümünde güvenilebilecek az sayıda çekici mesleklerden bir haline geldiğini kaydetti.

Konferansın sonunda, KBÜ Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Ersöz, Türkşen'e teşekkür belgesi verdi. 

- Rektör Prof. Dr. Polat'dan inceleme

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu'nda incelemelerde bulundu. 

Polat, incelemesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada,  İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü 50 öğrencinin merkez yerleşkesinde eğitim aldığını ifade ederek, "Binanın güçlendirme işlemlerini tamamladık. Önümüzdeki dönemde burada eğitim verilecek. Öğrencilerimizin burada kalacakları yurt ya da pansiyon için çalışmalarımız var. Öğrencilerimizin barınma sorunlarını çözmek istiyoruz" dedi. 

İncelemede Polat'a eşlik eden Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ise okulun açılacak olması dolayısıyla gayet huzurlu ve mutlu olduğunu söyledi.