KBÜ'den kısa kısa

KBÜ'den kısa kısa
KBÜ'den kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) Mavera İlim Fikir ve Sanat Kulübü tarafından "Peygamber Efendimiz (S.A.V)'in Eğitim Metodu" konulu...

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) Mavera İlim Fikir ve Sanat Kulübü tarafından "Peygamber Efendimiz (S.A.V)'in Eğitim Metodu" konulu konferansı düzenlendi.

Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu'ndaki konferansta konuşan araştırmacı-yazar Sait Çamlıca, insanların yaptıkları işin hakkını vermesi gerektiğini belirtti.

Örnek alınacak insanın, Hz. Muhammet olduğunu ifade eden Çamlıca, şunları söyledi:

"Peygamberimiz çocuklara nasıl davranmış, nasıl sabretmiş bunları düşünmemiz lazımdır. Bu soruların cevabını aramaktan asla vazgeçmemeliyiz. İnsan yaptığı işi iyi yapmakla mükelleftir. Allah katında hangi işi yaptığınız değil, o işi nasıl yaptığınız önemlidir. Meslek insana gözlük takar, meslek gözüyle hayata bakarsınız. Peygamberimiz müşriklerin çocuklarının kalbini kazanırken, biz kendi çocuklarımızın kalbini kazanamıyoruz."

Gençlerin, ülkenin geleceğinden sorumlu olduğunu vurgulayan Çamlıca, "Problemlere çözüm üretemiyorsanız Peygamberimizi anlamamışsınız demektir. Camileri, mahalle çocuklarının, gençlerin gönlünün kazanılabileceği yerler olmalıdır. Peygamberimizin en önemli mucizesi yaşadığı toplumun, insanların kalbini kazanmış olmasıdır. Bizler de camilerde çocukların kalbini kazanmak için çaba sarf etmeliyiz" değerlendirmesinde bulundu.

Daha sonra KBÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeynep Özcan, Çamlıca'ya teşekkür sertifikası verdi.

- Dünya şampiyonundan Rektör Polat'a ziyaret 

Moldova'da düzenlenen Karışık Dövüş Sanatları'nda, Ju Jitsu ve Mücadele Sporları dalında dünya şampiyonu olan KBÜ Sağlık Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencisi Khayal Abdullayev, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat'ı ziyaret etti.

Polat, burada yaptığı konuşmada, Abdullayev'ın büyük başarı elde ettiğini belirtti.

Abdullayev'in 122 ülke arasından birinci olduğunu vurgulayan Polat, Abdullayev'e başarılar diledi.

Abdullayev, şampiyonluk madalyasını Polat'a hediye etti.