KBÜ'den kısa kısa

KBÜ'den kısa kısa
KBÜ'den kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) Meslek Yüksekokulu tarafından "İSG Uygulamaları Paneli" düzenlendi.Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans...

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) Meslek Yüksekokulu tarafından "İSG Uygulamaları Paneli" düzenlendi.

Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salon'undaki panelde Karabük Beyaz Baret OSGB İş Sağlığı Uzmanı Yasin Işık, Türkiye'de meydana gelen iş kazalarının Avrupa ülkelerine göre oranlarını anlattı.

Işık, iş yerinde iş yeri güvenliği ve iş sağlığı uzmanı bulundurulması, tercih edilen iş sağlığı uzmanları ile güvenlik uzmanları, bu uzmanların ne şekilde çalıştırılacağı, işverenlerin İSG hakkında ne kadar bilinçli davrandıkları konularında öğrencileri bilgilendirdi.

Karabük Beyaz Baret OSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Muharrem Karadağ ise, yasada C sınıfı iş uzmanın çalışabileceği alanlar, öğrencilerin mezun olduktan sonra İSG kuruluşlarında nasıl çalıştıkları ve bunun aşamalarının ne olduğu, sahadaki iş güvenlikleri konularında öğrencilere bilgi verdi.

- Karabük Kalkınma ve Dayanışma Derneğinden Polat'a ziyaret 

Karabük Kalkınma ve Dayanışma Derneği (KAR-DER) Başkanı Uğur Çalışkan ve yönetimi, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat'ı ziyaret etti.

Polat, ziyarette yaptığı konuşmada, Çalışkan ve yönetimine teşekkür etti.

Dernek yönetimine çalışmalarında başarılar dileyen Polat, üniversite hakkında bilgi verdi.

- Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı öğrencilerle bir araya geldi

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından öğrencilere yemek düzenlendi.

KBÜ'de faaliyet gösteren kulüp başkanlarının katıldığı yemekte, kulüplerin faaliyetleri, istek ve önerileri, kulüplerin aktif olması, üniversitenin kulüplerden beklentileri, kulüp başkanlarının da yönetimden beklentileri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.