Koç Fest 2015 KBÜ'de başladı

Koç Fest 2015 KBÜ'de başladı
Koç Fest 2015 KBÜ'de başladı
KARABÜK (AA) - Koç Holding tarafından düzenlenen gençlik festivali Koç Fest 2015, Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ) çeşitli etkinliklerle...

KARABÜK (AA) - Koç Holding tarafından düzenlenen gençlik festivali Koç Fest 2015, Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ) çeşitli etkinliklerle başladı.

 Holdingin 2006 yılından bu yana üniversite gençliğini spor , teknoloji, müzik , eğlence ve rekabetle buluşturduğu Koç Fest'in 2015 şampiyonlarını belirleyecek final turlarından birisi KBÜ'de, teknoloji konulu yarışmalarla başladı.

Milli bilardocu Semih Saygıner ise üniversitenin Gökşen Mustafa Yücel Spor Salonu'nda, yaklaşık 45 dakika süren bir gösteri yaptı. 

Gösterisinin ardından gazetecilere açıklama yapan Saygıner, bilardo sporuna her geçen gün ilginin arttığını söyledi.

Maçların artık televizyonlardan canlı yayınlanacağını ve eski popülaritesini yakalayacağını belirten Saygıner, " Yedi yıl ara verdikten sonra tekrar yarışmaya başladım. Herkesin bilardo oynamaktan çok keyif aldığı, moda haline geldiği bir dönem yaşandı. Başarılarla beraber tekrar o eski günleri göreceğiz" dedi.

KBÜ'nün Ay Yıldızlı Stadı'ndaki okçuluk yarışmaları da 27 üniversiteden, 150 sporcunun katılımıyla başladı. 

Basketbol , futbol tenisi ve badminton branşlarında üniversiteli sporcuların rekabetine ev sahipliği yapan Karabük Üniversitesi'nde sporun yanı sıra çeşitli etkinlikler de düzenleniyor.

Athena konseri ile müzik keyfi yaşanacak etkinlikler, 2 Mayıs Cumartesi günü yapılacak final müsabakalarıyla sona erecek.