Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
KARABÜK (AA) - Karabük Valiliği, Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından Kurban Bayramı'nda uygulanması zorunlu bazı kararların alındığını...

KARABÜK (AA) - Karabük Valiliği, Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından Kurban Bayramı'nda uygulanması zorunlu bazı kararların alındığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 24 Eylül 'de idrak edilecek Kurban Bayramı öncesi komisyon tarafından alınan kararların önemle uygulanacağı belirtildi.

Kurban kesmek isteyen vatandaşların dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun bir şekilde yapılması önerilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İnsan sağlığının korunması, hayvan hastalıklarının yayılmasını engellemek, kesimlerin sağlıklı ve hijyenik şartlara uygun olarak yapılması, yaptırılması ve kurban kesilecek yerleri tespit etmek için gerekli usul ve esasları belirlemek amacı bazı kararlar alınmıştır. Hayvan satışının ve kesimi yapılacak yerler mümkünse kapalı olacaktır. Bu yerler Karabük Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kontrol edilecektir. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de herhangi sorun yaşanmaması için alınan tedbirler uygulayacaktır."