Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
KARABÜK (AA) - Karabük'te, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında "Namazla Diriliş" programı düzenlendi. Karabük Üniversitesi (KBÜ)  Prof. Dr....

KARABÜK (AA) - Karabük'te, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında "Namazla Diriliş" programı düzenlendi. 

Karabük Üniversitesi (KBÜ)  Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu'nunda, Mavera İlim Fikir ve Sanat Kulübü, Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti Karabük şubelerinin birliğinde düzenlenen programa, Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, KBÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yaşa, İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut ve çok sayıda davetli katıldı.

Bulut, yaptığı konuşmada, Müslüman bir ülke olan  Türkiye 'de, beş vakit namaz kılanların oranının yüzde 30 olduğunu söyledi. 

Bu oranın düşündürücü olduğunu ifade eden Bulut, şunları kaydetti:

"Namazın hakkını vererek kılmalıyız. Sadece ona odaklanmalıyız. Namaz ülkemizde mutlaka yaygınlaştırmalı. Namazı kılmamanın 3 nedeni vardır. İmanımız ki problem, Allah'ı iyi tanımamak ve namaz kılmayı bilmemek. Namaz kılmak seni yaratanı sevmek demektir. İyi bir kul iyi bir Müslüman olmak için namazı huşu içinde kılmalı ve namaz kılmamayı küçük bir sorun olarak görmemeliyiz. Namaz kılmamak büyük bir sorundur. Namaz kılmayı gözünde büyüten insanlarda mevcut."