LYS sınavına doğru

LYS sınavına doğru
LYS sınavına doğru
KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Lisans Yerleştirme Sınavı'nın (LYS) sorunsuz yapılabilmesi için gerekli tüm...

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Lisans Yerleştirme Sınavı'nın (LYS) sorunsuz yapılabilmesi için gerekli tüm önlemlerin alındığını bildirdi. 

Polat, yaptığı yazılı açıklamada, öğrencilerin  eğitim hayatında önemli bir basamak olan LYS'nin, ülke genelinde ve Lefkoşa'da 13-14-20-21 Haziran'da gerçekleştirileceğini belirtti. 

Sınav salonlarında, son hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Polat, şunları kaydetti:

"Adaylar sınava giriş belgelerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM)  resmi internet sitesinden şifreleri ile girerek edinebilmektedirler. Sınavlara ilişkin tüm bilgiler ve uygulanacak kurallar da ÖSYM'nin internet sitesinde yer almaktadır. Üniversiteye giriş sınavlarında her zaman üstün başarılar gösteren öğrencilerimize teşekkür ederim. Kentimizi üst sıralara taşıyan öğrencilerimizin bu sınavlarda da bize aynı gururu yaşatacaklarına inanıyorum. Sınavların huzur ve sükunet içinde geçmesi için vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. Öğrencilerimizden maddi manevi desteklerini esirgemeyen değerli anne, baba ve öğretmenlerine teşekkür ederim."