Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Balic: "Biz bugün daha çok istedik, daha çok inandık, takım olarak müthiş bir mücadele verdik" - Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Kerimoğlu: "Oyuncularımın performansından memnunum. Hiçbir zaman pes etmeyi seven bir insan değilimdir, her zaman savaşmayı tercih etmişimdir"

KARABÜK (AA) - Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Elvir Balic, PTT 1. Lig'de Şanlıurfaspor'u 1-0 yendikleri maça ilişkin, "Biz bugün daha çok istedik, daha çok inandık, takım olarak müthiş bir mücadele verdik" dedi.

Balic, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, bugünkü maçın çok önemli olduğunu ve galip gelmeyi başardıklarını söyledi.

Rakiplerinin puan kaybettiğini işaret eden Balic, "Bizim mutlaka şampiyonluk yolunda bugün kazanmamız gerekiyordu, bunu başardık. Maça baktığımız zaman ilk 45 dakika müthiş bir futbol oynadık, her şeyi yaptık, sağdan, soldan, ortadan, blok halinde oynadık. Rakibe hemen hemen hiç pozisyon bile bırakmadan ilk 45 dakikayı golle süsledik ve böyle bitirdik. İkinci yarıya da aslında güzel başladık. İkinci yarının ilk 15 dakikası iyiydik ama son 30 dakika belki biraz üzerimizde panik ve tedirginlik vardı ama bu gayet doğal" diye konuştu.

Karşılarında iyi bir takım olduğunu vurgulayan Balic, şöyle devam etti:

"Biz bugün daha çok istedik, daha çok inandık, takım olarak müthiş bir mücadele verdik. Tabii ki zaman zaman hatalarımız oldu ama bu 3 puan bizim için çok önemliydi, taraftarımıza da teşekkür ediyoruz. Bugün bizi desteklediler, biraz fazla taraftar vardı. Biz bu yolda ilerliyoruz, inşallah çok daha da iyi olacağız. Bu maçı unutacağız. Önümüzdeki hafta Elazığspor'la çok önemli bir maçımız var. Bir final maçı daha doğrusu... Her maçımız final ama bu çok önemli bir maç. İnşallah hava da iyi olur. Bu maça da 3 puan için gideceğiz, amacımız bu."

 

- "Devre arasında bir golcü almayı düşünüyoruz"

 

Bir gazetecinin, ligin devre arasında transfer yapıp yapamayacakları yönündeki sorusuna Balic şöyle cevap verdi:

"Futbolcular bizim ne istediğimizi çok kısa zamanda çözdüler. Bizim her zaman isteğimiz blok halinde oynamamız, oyun disiplininden kopmamamız. Onu çok iyi uyguluyorlar, mücadele gerçekten çok iyi. Biz gelmeden önce pozisyonlarda zorluklar yaşıyorduk, özellikle çoğalmada sıkıntılarımız vardı, bekler oyuna katılmıyordu. Şu anda baktığınızda bütün bir oyun oynuyoruz. Her yerden saldırıyoruz, bu çok önemli. İstatistiğe baktığımız zaman bizim gol bölgesinde biraz sıkıntımız var. Az gol atmışız, az gol de yemişiz. İnşallah devre arasında bir golcü almayı düşünüyoruz. Sadece transfer yapmak için yapmayacağız, çok iyi bir oyuncu almamız gerekiyor."  

 

- Şanlıurfaspor cephesi

 

Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Tugay Kerimoğlu ise Kardemir Karabükspor'u aldığı 3 puandan dolayı tebrik etti.

Yakaladıkları 2-3 pozisyon olduğunu ifade eden Kerimoğlu, "Kardemir Karabükspor'un bulduğu golle devre arasına girdik. İkinci yarı oyunu daha fazla forse ettik, rakip sahada oynama düşüncesiyle. Futbol mantalitemizi geldiğimizden beri bu düzen üzerine kurduk. Oyuncularımın performansından memnunum. Hiçbir zaman pes etmeyi seven bir insan değilimdir, her zaman savaşmayı tercih etmişimdir" ifadelerini kullandı.