Mardin'deki polis aracına saldırı

Mardin'deki polis aracına saldırı
Mardin'deki polis aracına saldırı
- Dargeçit ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Ercan Hırçın'ın Karabük'teki baba evinde yas var

KARABÜK (AA) - Mardin'in Dargeçit ilçesinde polis aracına düzenlenen saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Ercan Hırçın'ın Karabük'teki yakınlarına acı haber ulaştırıldı.

Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Hırçın'ın şehadet haberini, şehidin Şirinevler Mahallesi'nde ikamet eden babası Bilgin ve annesi Reyhan Hırçın'a verdi.

Şehidin baba evine Türk bayrakları asıldı. Şehidin babasının metanetini koruduğu görülürken, fenalaşan annesi hazır bulunan sağlık ekipleri tarafından Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Baba Bilgin Hırçın, Karabük Vali Yardımcısı Abdullah Acar, MHP Karabük Milletvekili Durmuş Yalçın, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, diğer protokol üyeleri, komşuları ve yetkililerin taziyelerini kabul etti. 

Evli ve iki kız çocuk babası olduğu öğrenilen Ercan Hırçın'ın yaklaşık 4 yıldır Mardin'de görev yaptığı belirtildi.

Dargeçit ilçesinde zırhlı polis aracının geçişi sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca daha önceden yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu ağır yaralanan 4 polis memuru Midyat Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Burada yapılan müdahaleye rağmen yaralılardan Ercan Hırçın hayatını kaybetmişti.