Mevlit Kandili

Mevlit Kandili
Mevlit Kandili
KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) Prof. Dr. Burhanettin Uysal ve İl Müftüsü Halil Bektaş, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.Uysal,...

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) Prof. Dr. Burhanettin Uysal ve İl Müftüsü Halil Bektaş, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Uysal, mesajında, bütün Müslümanların Mevlit Kandili'ni heyecanla beklediğini belirterek, Allah'ın bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderdiği ve peygamberler zincirinin son halkası olan Hz. Muhammed'in dünyaya gelişini kutladıklarını vurguladı.

Mevlit Kandili'nin, Hz. Muhammed'i anlamak için bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini kaydeden Uysal, "Mevlit Kandili'nin tüm dünyada şevkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzurun hakim olmasına, İslam coğrafyasında kargaşa ve kanların durmasına vesile olması diliyorum" ifadesini kullandı.

Bektaş ise insanlığın dünyevileştiği, kargaşaların ve manevi doyumsuzluğun yaygın şekilde yaşandığı günümüzde, sorumlulukların hatırlanması için kandil gecesinin büyük bir fırsat olduğunu bildirerek, "Mevlit Kandili'nin Hz. Muhammed'in yüce ahlakının anlaşılması, peygamber sevgisi etrafında kardeşlik duygularının pekişmesine, iç ve dış dünyamızda güzelliklere vesile olmasını diliyorum" değerlendirmesinde bulundu. 

 


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Kandil

  ,

  Hakim

  ,

  Fırsat

  ,

  adalet