MHP Karabük İl Başkanlığı Olağan Kongresi

MHP Karabük İl Başkanlığı Olağan Kongresi
MHP Karabük İl Başkanlığı Olağan Kongresi
- Genel Başkan Yardımcısı Demirel: - "7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimi ülkemizin yine bir kader sınavı ve seçimidir"

KARABÜK (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimi ülkemizin yine bir kader sınavı ve seçimidir" dedi.

Demirel, partisinin il başkanlığının Yenişehir Spor Salonu'ndaki olağan kongresinde yaptığı konuşmada,  Türkiye 'de en büyük sorunla ilgili kime sorulursa sorulsun 'işsizlik, istihdam ve geçim sıkıntısı" cevabı alındığını söyledi.

Bunların ekonomik nedenlerden kaynaklandığını savunan Demirel, "Ekonomik istikrarı olan bir ülkede ilk 3 sorunun da ekonomik sebep sayılması herhalde istikrar oluyor. Demek ki bizim istikrarımız başka bir yerde. Yoksulluk ve yolsuzluk da istikrar var. Sizin sofranızdaki zeytinin azalması, tabağınızdaki peynirin küçülmesi, evinize gelen ekmeğin ufalması, evinize girmeyen et, çocuğunuzun harçlığının olmaması, borcunuzun artması, bütün bunların hepsi yolsuzluk" ifadesini kullandı.

7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçiminin, ülkenin yine bir kader sınavı ve seçimi olduğunu ifade eden Demirel, şunları kaydetti:

"Seçimler geldiğinde ekonomik istikrar ve kadınlar, hükümet tarafından sürekli olarak kullanılıyor. Ekonomik istikrar reklamı yapıyorlar. İkincisi ise biz kadınlar. Hanımlar, efendiler rica ediyorum, kendimizi kullandırmayalım. Kadınlara onu yaptık, bunu yaptık. Ben artık kadın tavuk mudur diye sormaya başladım. Canlının bir tek türü var, oturduğu yerden üreten, o da tavuk. Bunlar şimdi Türk kadınından tavuk olmasını bekliyor. Türk kadını asla tavuk olmaz. Çocuk sayısına göre para veriyorlar. Çift sarılı yumurta daha pahalı. Sayın Ahmet  Davutoğlu, alem bir insan. Diyor ki ilk çocuğa çeyrek, ikinciye yarım ve üçüncüye tam altın. Diyelim ki vatandaş üçüz doğurdu. Onlara 3 çeyrek mi, 3 tam mı vereceksiniz? Beyefendi hep sıfır sorun diyordu ya, insanların doğumunu bile sorun haline getirdiler. Türk kadını asla bu kadar küçük duruma düşürülmedi. Ne Türk kadını kendini bu şekilde kullandırır, ne de kendini tavuk yerine koydurur. Bu ülkedeki en büyük 3 sorun da ekonomiktir."