MHP Karabük Milletvekili Yalçın'ın çok sayıda silah aldığı iddiası

MHP Karabük Milletvekili Yalçın'ın çok sayıda silah aldığı iddiası
MHP Karabük Milletvekili Yalçın'ın çok sayıda silah aldığı iddiası
- Milletvekili Yalçın: - "Gazeteci arkadaşımız yazmış. Aldığım 10 silah, 3 de vardı 13. Bence haber yapılacak bir konu değil. Ha ilgi çekerse 12 ruhsat daha aldım, 12 tane daha alacağım onu da söyleyeyim"

KARABÜK (AA) - MHP Karabük Milletvekili Durmuş Yalçın, basında 13 silah aldığı yönünde çıkan haberlere ilişkin, "10 silah aldım. Bu haber yapılacak bir konu değil. 12 ruhsat aldım ve 12 silah daha alacağım. Milletvekilleri süresiz ruhsat ile silah alabiliyor. Bu benim zevkim" dedi.

Yalçın, düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran seçimleri sonunda yaşananları ve koalisyon sürecini değerlendirdi.

Konuşmasının ardından soru alan Yalçın, bir gazetecinin yerel basında hakkında çıkan 13 silah aldığıyla ilgili haberi hatırlatması üzerine şunları aktardı:

"Bu pek cevap verilecek bir soru değil. Ülkemizde bu kadar şehit haberleri varken, bu kadar millet Güneydoğu'da keleşlerle gezerken, İstanbul 'da keleşlerle gezerken zannedersem haber konusu bu olması gerekirken bu gündeme getiriliyor. Benim daha önce 3 silahım vardı. Siyasete girmeden önce sosyal medya hesaplarımda görürsünüz dağda, bayırda çekilmiş fotoğraflarımı. Bu benim zevkimdir. Türk deyince akla ilk önce silah gelir ama ben hiçbir canlıya atmam ama meraklıyımdır silaha" diye konuştu.

"Gazeteci arkadaşımız yazmış. Aldığım 10 silah, 3 de vardı 13" diyen Yalçın, "Bence haber yapılacak bir konu değil. Ha ilgi çekerse 12 ruhsat daha aldım, 12 tane daha alacağım onu da söyleyeyim. Milletvekilinin böyle bir hakkı var. Vergimi, parasını veriyorum siz ne alıyorsanız aynı fiyattan alıyorum ama milletvekili süresiz ruhsatla istediği kadar silah alabiliyor. Bana böyle bir hak tanımış, kanuni hakkımı kullanıyorum. Silahı seviyorum" ifadelerini kullandı.