Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- AK Parti Karabük İl Başkanı Saylar: - "Partimiz seçim sonucunda en yüksek oy alan partidir. Türkiye'deki bu süreç koalisyon sürecini getirmektedir"

KARABÜK (AA) - AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, "Partimiz seçim sonucunda en yüksek oy alan partidir.  Türkiye 'deki bu süreç koalisyon sürecini getirmektedir" dedi. 

Saylar, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran'da yapılan seçim sonrası AK Parti 'nin ülke genelinde en yüksek oyu alarak Türkiye'nin en büyük partisi olduğunu söyledi. 

Ülke genelinde partilerinin yüzde 40'ın üzerinde oy aldığını anımsatan Saylar, şöyle konuştu:

"En yüksek oy oranıyla yine birinci sıradayız. Partimizin bu kadar üzerine gelinmesine, manipülasyon yapılmasına ve koalisyon olsun diye çaba gösterilmesine rağmen partimiz seçim sonucunda en yüksek oy alan partidir. Türkiye'deki bu süreç koalisyon sürecini getirmektedir. Sandıktan çıkan demokrasi bizim başımızın tacıdır. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Milletimizin tercihi başımızın tacıdır."

"Diğer partilerde ders alıp hizmet kervanına katılır inşallah" diyen Saylar, "Bu millete ve mazlumlara hizmet için yola çıktık. Partimizin kurul ve kuralları var. Bunlar partimizin genel merkezinde görüşülecek. Ankara 'ya gidip görüşlerimizi belirteceğiz. Ülkemizin, partimizin ve ideolojimizin selameti için çalışacağız" ifadesine yer verdi.

Ülkedeki ve kentteki oy düşünüşün sebeplerinin tartışılacağını anlatan Saylar, "Her şey tartışılacak ve bir yol çizilecek. Bizim oyumuz bir çok partinin oyunun iki katı. Biz koalisyon süreci olmasın diye çabaladık. Karabük'te ki aldığımız oylardaki düşüş ülke düşüşündeki ile aynı" diye konuştu.

Saylar, "istifa edecek misiniz?" sorusuna, değerlendirmeler sonunda ne karar verilirse uygulanacağını kaydetti.