Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- CHP Karabük İl Başkanı Dinçel: - " 7 Haziran seçimlerinde Karabük'ten milletvekili çıkarma konusunda umutluyduk fakat bu başarıyı yakalamadık"

KARABÜK (AA) - CHP Karabük İl Başkanı Erdoğan Dinçel, " 7 Haziran seçimlerinde Karabük'ten milletvekili çıkarma konusunda umutluyduk fakat bu başarıyı yakalamadık " dedi. 

Dinçel, düzenlediği basın toplantısında, seçim sonuçlarına bakıldığında Karabük'te başarılı bir sonuç elde edemediklerini söyledi. 

Seçimlerden kısa bir süre önce yönetim olarak göreve geldiklerini belirten Dinçel, " Seçim sürecinde çalışmalarımıza devam ederken bir yandan da örgütlerimizi kurduk.  Ülke genelinde partimizin projeleri beğenildi. Biz elimizden geleni yaptık. Gece gündüz çalıştık ama milletvekili çıkartamadık. Bir önceki seçime göre oy kaybımız var" diye konuştu. 

CHP olarak Karabük'ten milletvekili çıkarmamalarının başarısızlık olduğunu aktaran Dinçel, şöyle devam etti:

" Fazla tartışmaya gerek yok. Tabi ki bu süreçte bir çok olumsuzlukla mücadele ettik. Yeni kurulan bir örgüt ,  dibe vurmuş bir partiyi ayağa kaldırmak görevimiz vardı. Bunu gerçekten başardık.  Sonuç olarak bu tablo karşımızda. Biz bu seçimden kendi çapımızda iyi mücadele verdik. 7 Haziran seçimlerinde Karabük'ten milletvekili çıkarma konusunda umutluyduk fakat bu başarıyı yakalamadık."