Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, 1 Kasım seçimlerinin huzur ve güven ortamında tamamlandığını bildirdi.Aksoy, yaptığı yazılı...

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, 1 Kasım seçimlerinin huzur ve güven ortamında tamamlandığını bildirdi.

Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada, millet iradesinin AK Parti'yi kısa bir aradan sonra tek başına iktidara getirerek, 13 yıldır süren istikrar ve büyümenin devamını istediğini sandıkta gösterdiğini belirtti.

İstikrar ve kalkınma sürecinin devamı için Türkiye'nin seçimini yaptığını kaydeden Aksoy, şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye 1 Kasım'da istikrarın, 13 yıldır süren huzur ve güven ortamının devamlılığı için oy kullandı. Türkiye eskiye dönmek istemiyor. Türkiye geleceğe olan yürüyüşüne devam etmek istiyor. Ekonomik istikrar ve siyasi istikrarın birbirine bağımlı olduğunu bilmemiz lazım. Eğer siyasi istikrarınız yoksa mükemmel ekonomik vizyonunuz olsa bile bunu hayata geçiremezsiniz. Türkiye'de siyasi istikrar olursa ekonomik istikrar olur, milletimizin refah seviyesi artar, ülkede huzur ve güven iklimi hakim olur. İşte tam bu noktada milletimiz yüzde 50'ye yakın bir oranla AK Parti'yi 1 Kasım'da sandıktan büyük bir zaferle çıkarmıştır. Ancak bu zafer sadece AK Parti'nin zaferi değildir. Bu zafer, milletin zaferidir. Mağdur ve mazlumların, gariplerin, gurebanın, ezilenlerin, sessiz çoğunluğun zaferi olmuştur."