Miraç Kandili

Miraç Kandili
Miraç Kandili
KARABÜK (AA) - Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet...

KARABÜK (AA) - Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Karabük Müftüsü Halil Bektaş, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vergili, mesajında, tüm Müslüman aleminin Miraç Kandili'ni kutladığını belirterek, "Hazreti Muhammed'in mucizeyle  dolu miraç yolculuğu Allah'ın izni ve keremiyle takdir buyrulan bir zaman diliminde yapılan müjdelerle dolu manevi bir yolculuktur. Miraç kulun Allah'a yönelmesi, yükselmesi ve Rabbinin de kuluna kapılarını açmasıdır" ifadelerini kullandı. 

Polat da Hazreti Muhammed'in Mescid-i Aksaya oradan da Sema'ya yaptığı hikmet yüklü yolculuk ve ilahi huzura yükselişinin kutlandığı gecenin tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni etti.

Aksoy, yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

"Böyle günler, dostluk, kardeşlik ve hoşgörü gibi duyguların pekiştiği özel günlerdir. Manevi duygularımızın doruk noktalara ulaştığı mübarek üç aylarda idrak ettiğimiz kandilin İslam alemine hayırlar getirmesini en kalbi duygularımla dilerim."

Bektaş ise Miraç Kandili'nin Hazreti Muhammed'in Yüce Allah'ın huzuruna çıktığı hikmet yüklü mübarek bir gece olduğunu belirtti.

Özcan, Miraç Kandili'ne erişmenin sevinç ve mutluluğunun yaşadığını ifade ederek, kandilin sevgi, kardeşlik ve barış duygularını kuvvetlendirmesini, ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesini diledi.


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Belediye

  ,

  Gece

  ,

  sanayi

  ,

  zaman

  ,

  dolu

  ,

  yönetim