Ovacık Belediyesi'ndeki başkanlık seçimi

Ovacık Belediyesi'ndeki başkanlık seçimi
Ovacık Belediyesi'ndeki başkanlık seçimi
KARABÜK (AA) - AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük'ün Ovacık ilçesi Belediye Başkanlığı görevine seçilen AK Parti'li meclis üyesi...

KARABÜK (AA) - AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük'ün Ovacık ilçesi Belediye Başkanlığı görevine seçilen AK Parti 'li meclis üyesi Zafer Küpler'in başkanlığının hayırlı olmasını dilediğini ifade etti.

Saylar, düzenlediği basın toplantısında, seçim sonrası bir meclis üyesinin MHP 'li üyeyi desteklediğiyle ilgili rivayetlerin olduğunu ve bu konuda gerekli disiplin uygulamasını yapacaklarını söyledi.

Ortaya atılan iddiaların mesnetsiz olduğunu ifade eden Saylar, şöyle konuştu:

"İlk ve ikinci oylama 4-4 berabere sonuçlanıyor. 3. turda bizim adayımız seçimi 5-4 kazanıyor. Zafer Küpler bey Ovacık Belediye Başkanı seçiliyor. Bizim kimseye vaadimiz olmadı. Yaşanan süreç içerisinde rakip partiden bizlere oy verenler arkadaşlar, yaşanan gelişmeleri değerlendirdiler. AK Parti ile daha fazla hizmet alacaklarına inandıkları için bizi desteklediler. Bizim bir arkadaşımız da diğer adaya oyunu vermiş. Bunu araştırıyoruz. Bununla alakalı olarak da disiplin kurulunu çalıştıracağız. Bizim kimseye bir şey verme gibi bir şansımız yok. Siyaset adına bunları konuşmak doğru değil. Biraz da hakkaniyetli olmak gerekir kendi aralarındaki meclis üyeleri AK Parti'li meclis üyesi Zafer Küpler'in bu işi daha iyi yapacağı için ve buna inandıkları için ona oy vermişler. Kaldı ki oy veren meclis üyeleri hala MHP'deler o zaman gereğini yapsınlar. Biz, onlara oy veren arkadaş için gereğini yapacağız. Benim belediye meclis üyemi desteklemediyse o zaman o partide durmanın bir anlamı yok."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi sonrası yerini korumasından dolayı memnun olduklarını belirten Saylar, Şahin'nin hizmetlerine devam edecek olmasının önemli olduğunu sözlerine ekledi.