Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
 KARABÜK (AA) - Karabük Müftüsü Halil Bektaş ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Bektaş,...

 KARABÜK (AA) - Karabük Müftüsü Halil Bektaş ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Bektaş, mesajında, on bir ayın sultanı ramazan ayı sonrası bayrama ulaşmanın sevincini yaşadıklarını belirtti. 

Ramazan ayında Müslümanların kulluk vazifelerini yerine getirdiğini ifade eden Bektaş, şunları kaydetti:

"Bayram sabahı erkenden kalkılmalı, bayram hazırlıkları yapılmalı ve bayram namazı için camilere gidilmelidir. Bayramda akrabalar ve dostlar ziyaret edilmeli. Çocuklar sevindirilmeli. Dargınlık ve küskünlüklere son verilmeli. Asıl olan fitreler bayram gününe kadar verilmelidir. Bayramdan sonra 6 gün oruç tutmak büyük sevaptır. Bayram sonrası çeşitli nedenlerden dolayı tutamadığımız oruçlarımız kaza edilmeli. Ramazan ayında maddi ve manevi olarak kazanılan güzellikler ve ibadetler devam ettirilmeli. Tüm İslam aleminin bayramını kutlarım." 

Uzun ise dini değerlerimizin tazelendiği, sosyal dayanışma ve kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşandığı, rahmet ve bereket ayı olan ramazanın sonunda bayrama ulaşmanın sevincini yaşadıklarını ifade ederek, tüm Müslümanların bayramlarını kutladı. 


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  sosyal