Regaip Kandili

Regaip Kandili
Regaip Kandili
KARABÜK (AA) - Karabük Müftüsü Halil Bektaş, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan ve Karabük Belediye Başkanı Rafet...

KARABÜK (AA) - Karabük Müftüsü Halil Bektaş, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bektaş, mesajında, Allah'ın rahmetinin bol bol Müslümanların üzerine yağdığı bir rahmet mevsimine kavuşmanın huzurunun yaşandığını belirtti. 

Allah'ın bazı mekan ve zamanları diğerlerine göre daha feyizli ve mübarek kıldığını bildiren Bektaş, şunları kaydetti:

"Regaip gecesi, Allah'ın kullarına bol bol lütufta bulunduğu ve duaların kabul edildiği mübarek bir gecedir. Bu ay ve geceler ibadet ile geçirilmeli. Günahlara tövbe edilmeli. Kur'an okunmalı. Ülkemize ve tüm İslam alemine üç ayların ve Regaip Kandili'nin huzur ve barış getirmesini niyaz ederim."

Özcan ise dinimizde kutsal sayılan Regaip Kandili ile çok müstesna günlere ulaşmanın mutluluğunun yaşandığı gecelerin, rahmet feyizleri ile gönülleri aydınlattığını aktararak, "Toplumsal huzura vesile olan mübarek üç ayların başlangıcı Regaip Kandili, mübarek  Ramazan  ayının da müjdecisidir. İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine inanıyorum" ifadesini kullandı. 

Vergili de rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının ardına kadar açıldığı gün ve aylara bir kez daha kavuşmuş olmanın verdiği manevi mutluluğu yaşadığını dile getirerek, şunları belirtti: 

"Mübarek üç ayların ilk kandili olan Regaip Kandili'ne ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yardımlaşma, dayanışma ve şefkat duygularının öne çıktığı bu günleri iyi değerlendirerek, manevi ikliminden yararlanmalıyız. Yüce Allah'ın rahmet ve mağfiret kapılarını sonuna kadar açtığı bu günleri iyi değerlendirerek, kalplerimizin yumuşamasına vesile olacağına inanıyorum. Üç aylar olarak bilinen manevi değeri yüksek ayları yaşamaya başlarken, ilk olarak Regaip Kandili'ni hep birlikte idrak edeceğiz."