Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy:

Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy:
Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy:
- "Safranbolu halkının ihtiyaçlarını gidermek için kapıdan kovsalar bacadan gireceğim, dağı delip altından geçeceğim, ihtiyaçlarını gidereceğim"

 KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, "Safranbolu halkının ihtiyaçlarını gidermek için kapıdan kovsalar bacadan gireceğim, dağı delip altından geçeceğim, ihtiyaçlarını gidereceğim" dedi.

Aksoy, belediye binasında düzenlediği basın toplantısında, tarihi bölgenin araç trafiğini çözecek ve seyir terası oluşturulacak Hasan Dede Projesi'nin Karabük Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından çeşitli bahaneler üretilerek reddedildiğini bildirdi.

Kurulun projeyi defalarca çok basit nedenler göstererek kendilerine geri gönderdiğini, her defasında bütün eksiklikleri gidermelerine rağmen yeni bir neden üretildiğini belirten Aksoy, bu işin peşini bırakmayacaklarını, yasal haklarını arayacaklarını kaydetti.

Kurulun son toplantısında projeden çok anlamsız ortaya atılan nedenlerin tartışıldığını, projeye bakılmadığını savunan Aksoy, projeyi uzman kişilere hazırlattığını ve bakanlıktan her türlü iznin alındığını söyledi.

Tarihi bölgede yaşanacak her türlü sıkıntıdan artık bu projeyi engelleyenlerin sorumlu olduğunu aktaran Aksoy, "Meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluktan bu saatten sonra Safranbolu Belediyesi sorumlu değildir. Safranbolu halkının ihtiyaçlarını gidermek için kapıdan kovsalar bacadan gireceğim, dağı delip altından geçeceğim, ihtiyaçlarını gidereceğim" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Tabiat

  ,

  Belediye

  ,

  kültür

  ,

  koruma