Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy:

Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy:
Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy:
-"Dünya Miras Alanları Birliği yönetimine adayım"

KARABÜK (AA) - UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Dünya Miras Alanları Birliği yönetimine aday olduğunu bildirdi.

Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada, Peru'da düzenlenen Dünya Miras Alanları Birliği 13. Genel Kurulu'nda, 2013 yılında seçildiği OWHC Yönetim Kurulu üyeliğine yeniden aday olduğunu belirtti.

Safranbolu ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiklerini kaydeden Aksoy, şu ifadelere yer verdi:

"Vatandaşlarımızın teveccühüyle 2009 yılından bu yana başlattığımız turizm atağının meyvelerini toplamaya başladığımız şu günlerde 13.'sü düzenlenen Dünya Miras Alanları Birliği Genel Kurulu için Peru'nun Arequipa bölgesinde bulunmaktayız. Öncelikle burada gördüğümüz ilgi ve alakanın azımsanmayacak derecede olduğunu belirtmek isterim. Safranbolu bir dünya kenti olmuş ve bunu gördüğü ilgi kadar restorasyonları, korumacılıkta ki başarısı ve geleceğe aktarmak ile ilgili projeleriyle de fazlasıyla kanıtlamış durumda. Safranbolu'muz için hazırlattığımız tanıtım filminin gösteriminin ardından yaklaşık 450 katılımcının bulunduğu toplantıda yine Safranbolu'muzu tanıtarak gerçekleştirdiğimiz sunumun ardından yeniden aday olduğumu açıkladım. Konuşma sonunda aldığımız tepkilerden Safranbolu'muzu dolayısıyla ülkemizi burada temsil etmeye devam edeceğimi tahmin ediyorum. Yine burada bir de tanıtım standı kurduk. Henüz yeni kurulan standa gösterilen ilgi de bizleri ziyadesiyle mutlu etti."