Safranbolu Belediyesinde toplu iş sözleşmesi

Safranbolu Belediyesinde toplu iş sözleşmesi
Safranbolu Belediyesinde toplu iş sözleşmesi
KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası Karabük Şubesi arasından toplu iş sözleşmesi imzalandı.Belediye Meclis Toplantı...

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediyesi ve Belediye - İş Sendikası Karabük Şubesi arasından toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen imza töreninde konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin mutabakatla sonuçlandığını söyledi.

Yapılan sözleşmenin 3 yılı kapsadığını ifade eden Aksoy, "İşçilerimiz almış oldukları ücretin karşılığını alın teri akıtarak karşılığını verecek olmalarından dolayı güvenim sonsuzdur. Bundan sonra da işçilerimizin doğacak bütün alacaklarını en kısa zamanda almaları için gerekli çalışmaları yapacağımızı ifade ediyorum. Belediyede pek çok hizmetler durdurulabilir. Ancak bizim çalışanımızın alacağının durdurulması gibi bir şey söz konusu olmaz" diye konuştu.

Belediye İş Sendikası Karabük Şube Başkanı İlhami Yılmaz da sözleşmenin 10 işçiyi kapsadığını belirterek "Bizler bu sözleşmeyi birinci yıl düşük yevmiyelerde yüzde 14'e varan ve yüksek yevmiyelerde yüzde 12 civarında zamlarla imzaladık. İşçi arkadaşlarımızın mevcut toplu sözleşmede olduğu gibi bütün haklarla beraber 1.5 ton kömür, kira, yemek , elbise yardımları olmak üzere bu toplu sözleşmeyi imzalamış bulunmaktayız" ifadesini kullandı. 

Konuşmaların ardından Aksoy ve Yılmaz, toplu iş sözleşmesini imzaladı.

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Yemek

  ,

  Elbise

  ,

  kira

  ,