Safranbolu Belediyesinden kısa kısa

Safranbolu Belediyesinden kısa kısa
Safranbolu Belediyesinden kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Gazanfer Erbay, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'u ziyaret etti.Aksoy, yaptığı...

KARABÜK (AA) - Karabük Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Gazanfer Erbay, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'u ziyaret etti.

Aksoy, yaptığı konuşmada, ilçede meydana gelen heyelanları, yapılan ve yapılması gereken çalışmaları değerlendirdiklerini söyledi.

AFAD ile koordineli çalıştıklarını ifade eden Aksoy, "Barış ve Cami Kebir mahallelerinde meydana gelen üzücü olaylarda çok şükür herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Belediyemize bağlı ekipler, AFAD ekipleriyle sistemli şekilde çalışarak gerekli önlem ve tedbirleri aldı" diye konuştu.

- "Popüler Mutfak" kursiyerleri sertifikalarını aldı

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) bünyesinde açılan Popüler Mutfak Kursu sertifikaları verildi. 

Aksoy, SAKEM'de kişisel olarak insanları geliştirmeyi, daha verimli bir hayat yaşamayı, yediğine içtiğine dikkat eden bireyler de yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Özellikle kimyasal içerikli yiyeceklere çok dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Aksoy, "Gıda sektöründe, belki bizleri değil ama gelecekteki nesilleri etkileyecek kimyasal maddeler bulunuyor. Bununla birlikte insanlığın ömrünün önemli bir kısmı yeme içmeyle geçiyor. Yöresel daha pratik şeyleri yememiz ve bunu insanlarımıza anlatabilmemiz açısından böylesi güzel kursları düzenliyoruz" ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından kursu başarıyla bitirenlere Aksoy tarafında sertifikaları verildi.