Safranbolu minibüslerinin Karabük merkeze alınmaması

Safranbolu minibüslerinin Karabük merkeze alınmaması
Safranbolu minibüslerinin Karabük merkeze alınmaması
KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Karabük Belediyesi encümeni tarafından alınan karar sonrası Safranbolu minibüslerinin şehir...

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Karabük Belediyesi encümeni tarafından alınan karar sonrası Safranbolu minibüslerinin şehir merkezine girişinin yasaklanması sorununun çözüldüğünü bildirdi.

Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'yle müzakere ederek konunun çözüldüğünü söyledi.

Konunun tüm boyutlarıyla ele alınarak ortak bir çalışmasıyla ortadan kalktığını ifade eden Aksoy, şunları kaydetti:

"Safranbolu minibüsleri daha önce olduğu gibi Albay Karaoğlanoğlu Caddesi'nden girip PTT Kavşağı, Güven Kavşağı, Fevzi Çakmak Caddesi, Karabük Devlet Hastanesi, Sümer Caddesi ve Menderes Caddesi'ni takiben Kemal Güneş Caddesi'nden duraklara ulaşacak. Bu hususta, Safranbolu Minibüsçüler ve Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkanı Birol Sarıvaz, Safranbolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Deniz, Karabük Belediye Başkanımız Rafet Vergili ve Karabük Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Karabacak'a teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Karabük-Safranbolu arasında meydana getirilmeye çalışılan bir takım sıkıntılı mevzular ortadan kaldırılmıştır."