Safranbolu'da altyapı çalışmaları

Safranbolu'da altyapı çalışmaları
Safranbolu'da altyapı çalışmaları
KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, altyapı çalışması devam eden Tarihi Çarşı'da ulaşım sorunu olmadığını bildirdi.Aksoy,...

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, altyapı çalışması devam eden Tarihi Çarşı'da ulaşım sorunu olmadığını bildirdi.

Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tarihi Çarşı Kazdağlı Meydanında yapılan çalışma nedeniyle yolun bir süre kullanılamayacağını ancak bölgeye alternatif yolların tamamen açık olduğunu söyledi.

 Ekiplerinin ellerinden geldiğince hızlı çalıştığını, buranın turizm açısından değerini bildikleri için durgun olan sezonda bu işi yapmayı uygun gördüklerini ifade eden Aksoy, "Bu çalışmayı yazın gerçekleştirseydik turizm çok daha fazla etkilenirdi. Bu nedenle bunu yapmasak bu sefer Safranbolu'nun en merkezi yerindeki bozuk olan bu yapı eksi puan getirirdi. Örneğin, bu günlerde yine doğalgazla ilgili bizim orada trafiği durdurmamızı fırsat bilerek yatay kazılar, kutu koyma çalışmaları başlatıldı. Böyle bir imkanı her zaman bulamayız bulmuşken de hepsini birden yapıp çıkmak istiyoruz" diye konuştu.

Bu çalışmaları turizm sezonunun dışında yaptıkları için halkın fazla etkilenmediğini vurgulayan Aksoy, şunları kaydetti:

"Ancak yine de etkileniyorlarsa alternatif çözüm noktalarımızı yani ulaşım noktalarımızı oluşturduğumuzu belirtmek isterim. Bartın tarafından çarşıya inmek için Kazdağlı Meydanına kadar trafiği açık tutuyoruz. Kastamonu tarafından giriş için de Cinci Hanı, pazar yeri tarafına ulaşılabildiğini söylemek isterim. Cinci Hanı tarafına inmek şu anda mümkün ve hiçbir aksama yaşanmıyor. Yine farklı bir ulaşım gerekiyorsa da Kıranköy'den, Deretarla'dan, Musalla Mahallesi'nden ulaşımın mümkün olduğunu belirteyim."