Safranbolu'da "Kadim Bir Vefa Borcuna Davet" programı

Safranbolu'da "Kadim Bir Vefa Borcuna Davet" programı
Safranbolu'da "Kadim Bir Vefa Borcuna Davet" programı
KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediyesi ve Deniz Feneri Derneği tarafından "Kadim Bir Vefa Borcuna Davet" programı düzenlendi.Sunal Tülbentçi Öğretmen...

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediyesi ve Deniz Feneri Derneği tarafından "Kadim Bir Vefa Borcuna Davet" programı düzenlendi.

Sunal Tülbentçi Öğretmen Evi'nde düzenlenen programda konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Bayırbucak Türkmenlerine, Safranbolu'nun, Karabük'ün duyarlılığını göstermek istediklerini söyledi.

Hayır Çarşısı'nda yardımlar toplandığını ifade eden Aksoy, şöyle konuştu:

"Bilindiği üzere Hayır Çarşısı bir Osmanlı adeti olan yardımlaşmanın kurumsal ismi oldu. Hayırsever vatandaşlarımızın candan bağışladığını ihtiyaç sahibine ulaştıran, veren elle alan eli buluşturan bir nokta oldu. Bu dünya çok acı sahneler gördü ama belkide en acısı şu anda Suriye'de yaşanmakta. Ne yazık ki bu feci durumdan ötürü orada mağdur olan kardeşlerimiz bir şekilde ülkemize gelmekteler. Orada kalan kardeşlerimiz ise çok büyük saldırılar altındalar. Hergün tepelerine bombalar iniyor. Bizler bundan öncede sizlerin vermiş olduğu yardım tırlarını Suriye'ye götürmüştük. Ben buradaki duyarlılığımızı bir kez daha göstermemiz gerektiğini düşünmekteyim."

Programa, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Safranbolu Müftüsü Hasan Güneş ve çok sayıda vatandaş katıldı.