Safranbolu'da park açılışı

Safranbolu'da park açılışı
Safranbolu'da park açılışı
KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediyesi tarafından Emek Mahallesi'nde yaptırılan Yunus Emre Parkı açıldı.Açılış töreninde konuşan Kalkınma Bakan...

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediyesi tarafından Emek Mahallesi'nde yaptırılan Yunus Emre Parkı açıldı.

Açılış töreninde konuşan Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Safranbolu'nun Türkiye ve dünyada çok iyi tanınan ve gurur duydukları bir ilçe olduğunu belirtti.

"Belediye başkanımız da Safranbolu'yu daha da yaşanılabilir bir anlayışla emin adımlarla ilerletiyor" diyen Ceylan, "Hizmetlerini teker teker yerine getiriyor. O nedenle başkanımız ve ekibini kutluyorum. Bu vesile ile parkımızın tüm Safranbolu'muza hayırlı olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

AK Parti Karabük Milletvekili ve adayı Osman Kahveci de emeği geçenlere teşekkür etti.

Yeşil alanların, mahallelere kazandırılmasının önemli olduğunu vurgulayan Kahveci, şöyle konuştu:

"Son yıllarda yeşil alanların mahallelerimizi nasıl canlandırdığına şahit oluyoruz. İmar planları yapılan yerlerde kişi başına en az 15 metre kare alanlar ayırmalıyız. Artık çocuklarımızı sanal dünyanın esiri olmaktan kurtarmalıyız. Yine görüyorum ki her parkta bir spor alanı var. Bu da çok güzel bir hizmet."

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ise parkları, genelde camilerin yanında açtıklarını belirtti.

Bu parklarda oturacak ve oynayacak çocukların, camiye gitme alışkanlığı kazanmasını arzuladıklarını anlatan Aksoy, parkların yapımına devam edeceklerini kaydetti. 

Konuşmaların ardından parkın açılışı yapıldı.