Safranbolu'da turistler çiçek ve lokumla karşılandı

Safranbolu'da turistler çiçek ve lokumla karşılandı
Safranbolu'da turistler çiçek ve lokumla karşılandı
KARABÜK (AA) - UNESCO Dünya Miras Listesi'nde bulunan Safranbolu ilçesinde, turistler şehir girişinde çiçek ve lokumla karşılandı.Karayolları 153....

KARABÜK (AA) - UNESCO Dünya Miras Listesi'nde bulunan Safranbolu ilçesinde, turistler şehir girişinde çiçek ve lokumla karşılandı.

Karayolları 153. Şube Şefliği önünde, Safranbolu İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri tarafından bir tur otobüsü durduruldu.

Ankara 'dan gelen turistleri karşılayan Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği yönetimi, onlara çiçek ve Safranbolu lokumu ikram etti.

 Dernek üyesi Mutlu Çidem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçeye gelen turistleri çiçek ve lokumla karşıladıklarını söyledi.

Böyle bir karşılamanın ilçeye gelen turistlerde hoş bir seda bıraktığını ifade eden Çidem, şöyle konuştu:

"Havaların ısınması, baharın gelmesiyle beraber Safranbolu'ya grup talepleri arttı. Biz de Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği olarak bir tur otobüsünü Safranbolu'nun girişinde çiçek ve Safranbolu'nun meşhur lokumuyla karşıladık. Gelen gurubun çok hoşuna gitti. Baharın gelişi ve turizm sezonunun başlamasıyla böyle bir karşılama yaptık. Gerek belediye ve Karabük Valiliğinin yapmış olduğu çalışmalar ve fuarlarla bu yıl turistlerin ilgisinin artacağını düşünüyoruz."