Safranbolu'dan kısa kısa

Safranbolu'dan kısa kısa
Safranbolu'dan kısa kısa
KARABÜK (AA) - Safranbolu Müteahhitler ve Mühendisler Derneği Başkanı Mehmet Nuri Arslan ve yönetimi, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'u...

KARABÜK (AA) - Safranbolu Müteahhitler ve Mühendisler Derneği Başkanı Mehmet Nuri Arslan ve yönetimi, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'u ziyaret etti.

Aksoy, ziyarette yaptığı açıklamada, yeni derneğin ilçeye hayırlı olmasını diledi.

Dünyanın artık örgütlenmiş toplumların dünyası olduğunu ifade eden Aksoy, "Herkes kendi alanıyla ilgili hususlarda bir araya gelerek örgütlenmeye, kendi meselelerini birinci ağızdan konuşmaya çaba sarf ediyor. Safranbolu'da da halkımıza hizmet eden bütün müteahhitler ve mühendislerimiz bir çatı altında yapılanmalarını sağlayarak kentimizde daha düzgün işler yapılması hususunda bir birliktelik oluşturdular. İnşallah dostlarımızın birliktelikleri sayesinde kentimize daha iyi hizmet etmenin mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız" diye konuştu.

- SAKEM'den huzurevine ziyaret

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) ebru kursu öğretmenleri Karabük Yücel Huzurevini ziyaret etti.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, yaptığı açıklamada, öğretmenlerin huzurevinde kalan yaşlılarla sohbet ettiğini ve ebru çalışması öğretildiğini belirtti.

SAKEM'in her geçen gün büyüdüğünü vurgulayan Aksoy, şu ifadelere yer verdi:

"SAKEM kuruluşundan bu yana 90'ı aşkın kursun yanı sıra sosyal etkinliklerde de hep var oldu. Gerçekleştirdiğimiz etkinlikle de yaşlılarımızın bir nebze gönüllerini almak, onlarla hoş vakit geçirebilmek ve çeşitli hizmetlerini yerine getirebilmek için böyle bir çalışma yaptık. İnşallah mutlu olmuşlardır. Bu tür etkinlikleri daha da sıklaştırarak devam ettireceğiz."

- 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Engellilerin yaşadıkları sorunları sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun ve tüm insanların ortak sorunu olarak kabul ettiklerini belirten Aksoy, şunları kaydetti:

"Bizler Safranbolu Belediyesi olarak her gün engellilerimizle beraberiz, onların her türlü sorunlarıyla hemhal oluyoruz. Hükumetimizde engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözümü noktasında çeşitli yatırım ve programlarla barınma, bakım, sağlık hizmetleri ve nakdi yardımlar olmak üzere sosyal devlet olma anlayışının bir gereği olarak engellilerin yanında. Yine hükumetimiz engellilere yönelik  istihdam alanlarını her geçen gün genişletiyor ve mesleki eğitim çalışmalarına daha da hız veriyor. Engeli olmayan her birey, bir gün engelli olabileceğini düşünerek hareket etmeli. Engelli vatandaşlarımızın da bu toplum içerisinde yer alan ve hayata önemli katkılar sağlayan bireyler olduğunu unutmamalıdır. Hiç şüphesiz sosyal devlet olmanın gerekliliklerinden biri, toplumun tüm kesimlerine eğitim ve sağlık gibi her alanda yeterli hizmet vermektir. İnşallah bizler Safranbolu Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, engelli vatandaşlarımızı kutluyor ve Aileleri ile sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam geçirmelerini diliyorum."