Safranbolu'nun koruma altına alınmasının 40. yıl dönümü

Safranbolu'nun koruma altına alınmasının 40. yıl dönümü
Safranbolu'nun koruma altına alınmasının 40. yıl dönümü
- UNESCO Dünya Miras Listesi'nde bulunan Safranbolu ilçesinin koruma altına alınmasının 40. yıl dönümünü etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergi açıldı

KARABÜK (AA) - UNESCO Dünya Miras Listesi'nde bulunan Safranbolu ilçesinin, belediyenin çıkardığı yasayla koruma altına alınmasının 40. yıl dönümünü etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergi açıldı.

Cıngıllıoğlu Sanat Galerisi'nde "Korumanın 40. yılında Safranbolu" konulu fotoğraf sergisinin açılışında konuşan Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı'nın destekleriyle ilçede birçok kültür ve sanat etkinliği düzenlendiğini ifade etti.

Bulacak, bazen insanların bir yerlerden bir şeyler beklememesi gerektiğini belirterek, "Ben Safranbolu'da bunu gördüm. Safranbolu, Türkiye 'de bir ilki başlatmış. Kimseden bir şey beklememiş, kendi derdini kendisi çözmüş. 40 yıldan beri hem Türkiye'ye hem de dünyaya örnek olmuş. Ben bu kararı alan dönemin belediye başkanını, belediye meclis üyelerini, kaymakamları ve valilerini hürmetle anıyorum. Serginin açılışında emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmanın ardından, fotoğraf sanatçısı İsmet Zühtü Saraçoğlu'nun Safranbolu fotoğraflarının yer aldığı serginin açılışı yapıldı.