SAKEM kursları sürüyor

SAKEM kursları sürüyor
SAKEM kursları sürüyor
KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) kurslarının devam ettiğini bildirdi.Aksoy,...

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) kurslarının devam ettiğini bildirdi.

Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2011 yılında temelleri atılan SAKEM'de şu an 90'ın üzerinde kursun açıldığını söyledi.

SAKEM'de çini işlemeciliği, kısa film yapımı, senaryo yazarlığı, girişimcilik, evcil hayvan bakıcılığı, hızlı ve etkili okuma, servis elemanlığı, model uçak yapımı, bilinçli hamilelik ve bebek bakımı, voleybol, masa tenisi, atletizm ve futbol alanında eğitim verildiğini ifade eden Aksoy, şöyle konuştu:

"Safranbolu'da artık özellikle ev hanımlarının günlük hayatın stresinden uzaklaşmak, yeni dostluklar kurmak, yeni sanat ve zanaat dallarında el becerilerini arttırarak aile bütçelerine de katkı sağlamak için SAKEM'i ikinci bir yuva olarak tercih ediyorlar. SAKEM üzüntüde, sevinçte, anma günlerinde, bayramlarda, eğitimde, fuarda, hayır işlerinde yani hayatın her alanında var. En önemlisi Safranbolululara hizmet vermek için var. Aileye katkı, öğrenciye derslerinde yardımcı olmak için var. İnşallah SAKEM bundan sonraki yıllarda da Safranbolu ve Safranbolu halkına hizmet vermeye devam edecek."