SAKEM şubesi açılacak

SAKEM şubesi açılacak
SAKEM şubesi açılacak
KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi'nin (SAKEM) 2 şube daha açacağını bildirdi.Aksoy,...

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi'nin (SAKEM) 2 şube daha açacağını bildirdi.

Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, SAKEM'in temellerinin 2011 yılında atıldığını ve 4 şubeyle hizmet verdiğini söyledi.

Esentepe ve Yukarı Tokatlı mahallelerinde birer şube açılacağını ifade eden Aksoy, "Kursiyer ve ev hanımlarımız bizden SAKEM şubeleriyle ilgili taleplerde bulunmuş, bizler de kendilerine söz vermiştik. Şimdi bu sözlerimizi yerine getiriyoruz. Safranbolu'da hediyenin yereli, yemenin içmenin en orijinalini artık SAKEM üretiyor. Safranbolu'ya gelen misafirlerimiz nasıl burada evleri, caddeleri, hanları, hamamları görebiliyorlarsa buradan hediyelik getirmek istediklerinde de Safranbolu insanın o dimağından süzülmüş olanı almak istiyorlar. Yine Safranbolu'da camileri, hamamları, çeşmeleri korumanın yanında bunu ortaya çıkaran kültürü de korumayı amaç edindik" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  eğitim

  ,

  kültür

  ,

  hizmet