SAKEM Yukarı Tokatlı Şubesi açılacak

SAKEM Yukarı Tokatlı Şubesi açılacak
SAKEM Yukarı Tokatlı Şubesi açılacak
KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezinin (SAKEM) Yukarı Tokatlı Şubesinin açılacağını...

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezinin (SAKEM) Yukarı Tokatlı Şubesinin açılacağını bildirdi.

Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2011 yılından kurulan SAKEM'in Aslanlar, Tarihi Çarşı, Emek, Aşağı Tokatlı, Esentepe, Yazıköy şubeleriyle hizmet verdiğini söyledi.

SAKEM'de ev hanımlarına çeşitli branşlarda sanat ve zanaat eğitimleri verildiğini ifade eden Aksoy, şunları kaydetti:

"Bilindiği üzere SAKEM'de yeni şube açılmasıyla ilgili çok sayıda talep aldığımızı daha önce ifade etmiştim. Biz de vatandaş odaklı belediyecilik anlayışımız çerçevesinde bu talepleri değerlendirerek SAKEM'e yeni şubeler kazandırmayı kendimize görev bildik. Burada açılacak olan yeni şubemizde ahşap hediyelik eşya, ahşap oymacılığı, sedef kakma kurslarımız çok yakında açılacaktır. SAKEM internet sitelerinden başvuruların alındığını ve taleplerin yoğun olduğunu görmekte bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bununla birlikte aynı şubemizde bilgisayar laboratuvarında autocad kursu ve sportif aktiviteleride yapmayı planlıyoruz."