Şehit polisin ismi parka verildi

Şehit polisin ismi parka verildi
Şehit polisin ismi parka verildi
- Mardin'in Dargeçit ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen polis memuru Ercan Hırçın'ın adı, Karabük'te bir parkta yaşatılacak

KARABÜK (AA) - Mardin'in Dargeçit ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen polis memuru Ercan Hırçın'ın adı, Safranbolu ilçesinde bir parka verildi.

Emek Mahallesi'nde yapılan Ercan Hırçın Parkı'nın açılış töreninde konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, şehit polis Ercan Hırçın'ın acısını halen yüreklerinde hissettiklerini ifade ederek bütün şehitlere Allah'tan rahmet diledi. 

Parka, şehit polisin adının verilmesi kararının, belediye meclisinde alındığını anlatan Aksoy, şöyle konuştu: 

" Bugün açılışını yaptığımız parka, Mardin'de şehit düşen, benim de uzaktan akrabam olan şehit polisimizin adını vermiş bulunmaktayız. Safranbolu olarak bu törende herhangi bir müzik çalmayı, bir açılış havasında olmayı uygun görmedik. Çünkü Karabükümüz son dönemlerde şehitler uğurluyor. Bunların son halkasını Ercan Hırçın kardeşimiz oluşturdu. İnanıyorum ki Ercan Hırçın kardeşimiz bölgemizdeki insanların öbür dünyada şefaatçisi olacak. Şehitler 7 göbek sonrasına ve 7 göbek öncesine şefaat etme yetkisine sahiptir. Dini bir kavram olarak ifade etmiyorum ama hayatımızın her noktasında rahmetle yad etmemiz gereken, önlerinde saygıyla eğilmemiz gereken, 'Bu ülke için neyini verebilirsin?' dediklerinde 'Ben canımı veriyorum' deyip, en kutsal en üst değerini veren kardeşlerimizdir."

Konuşmanın ardından Akyos ile Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, AK Parti Karabük milletvekili adayı Burhanettin Uysal, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Ahmet Güneş ve şehit Ercan Hırçın'ın babası Bilgin Hırçın tarafından parkın kurdelesi kesildi.

8 Eylül'de Dargeçit'te zırhlı polis aracının geçişi sırasında, terör örgütü PKK mensuplarınca daha önceden yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu ağır yaralanan 4 polis memuru, Midyat Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Yaralılardan Ercan Hırçın, buradaki müdahaleye rağmen hayatını kaybetmişti.