Şehit polisin ismi parka verilecek

Şehit polisin ismi parka verilecek
Şehit polisin ismi parka verilecek
- Mardin'in Dargeçit ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen polis memuru Ercan Hırçın'ın adı, Karabük'te bir parkta yaşatılacak

KARABÜK (AA) - Mardin'in Dargeçit ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen polis memuru Ercan Hırçın'ın ismi, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bir parka verilecek.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu kararın, belediye meclisinde alındığını söyledi.

Aksoy, "PKK terör örgütü tarafından yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonrası şehit olan polis memurumuz Ercan Hırçın'ın acısı hala içimizde. Onun isimi bizim içimizden asla silinmeyecek. Onun anısına son yapmış olduğumuz meclis toplantımızda isminin yaşatılması için karar aldık" diye konuştu.

Aksoy, Emek Mahallesi'nde yapılan bir parka şehidin isimini vereceklerini, ayrıca Mersin 'de vahşice katledilen Özgecan Aslan'ın ve Safranbolu'da belediye başkanlığı yapmış olan Erdoğan Caymaz'ın da isminin yaşatılması için karar aldıklarını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Mersin

  ,

  şehit

  ,

  Belediye

  ,

  Aslan

  ,

  Özgecan Aslan