Sigorta borçlarının yapılandırılması

Sigorta borçlarının yapılandırılması
Sigorta borçlarının yapılandırılması
KARABÜK (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nuri Akçay, sigorta borçlarının yapılandırılması kapsamında 4 bin 474 talep alındığını...

KARABÜK (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nuri Akçay, sigorta borçlarının yapılandırılması kapsamında 4 bin 474 talep alındığını bildirdi.

Akçay, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu taleplerden  57 milyon 410 bin 54 lira prim yapılandırılması yapıldığını söyledi.

Yapılandırma yapan sigortalıların ilk taksit ödeme tarihinin 2 Mart olduğunu ifade eden Akçay, "Ayrıca Halk Bankası ile yapılan protokole göre prim borçları kredilendiriliyor. Genel sağlık sigortalılarımızın yapılandırma müracaat tarihleri 30 Nisan 2015 tarihine kadar devam edeceğinden, bu sigortalılarımız 31 Mart 2015 tarihine kadar ikametlerinin bulunduğu il ve ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma Vakıfları'na gelir testi için başvurmaları gerekir" diye konuştu.

Bir yıl önce başlattıkları bir günde emeklilik işlemine devam ettiklerini anlatan Akçay, bu alanda Türkiye birincisi olduklarını kaydetti.