Sudan Hartum Üniversitesinden KARDEMİR'e ziyaret

Sudan Hartum Üniversitesinden KARDEMİR'e ziyaret
Sudan Hartum Üniversitesinden KARDEMİR'e ziyaret
KARABÜK (AA) - Sudan Hartum Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim görevlileri Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarını (KARDEMİR) ziyaret...

KARABÜK (AA) - Sudan Hartum Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim görevlileri Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarını (KARDEMİR) ziyaret etti. 

KARDEMİR'den yapılan yazılı açıklamada, 23 kişilik heyetten oluşan grubun ilk olarak Eğitim Kültür Merkezi'nde Haddehaneler Başmüdürü İbrahim Tozlu tarafından bilgilendirilmesinin ardından Kok Fabrikaları, Sinter Tesisleri,  5. Yüksek Fırın, Çelikhane Sürekli Dökümler ve Ray Profil Haddehanesinde incelemelerde bulunduğu belirtildi. 

Fabrikada çalışan işçilerle yemekte bir araya gelen heyetin daha sonra KARDEMİR Genel Müdürü Uğur Yılmaz birlikte Eğitim Kültür Merkezi'nde düzenlenen  İş Sağlığı ve Güvenliği etkinliğine katıldıkları aktarılan açıklamada, heyetin sorumlusu Hartum Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Abdülkerim Hasan Ali'nin Yılmaz'a üniversiteleri adına plaket takdim ettiği kaydedili.