Teknoloji Fakülteleri Dekanları 7. Değerlendirme Toplantısı

Teknoloji Fakülteleri Dekanları 7. Değerlendirme Toplantısı
Teknoloji Fakülteleri Dekanları 7. Değerlendirme Toplantısı
KARABÜK (AA) - Karabük'te düzenlenen Teknoloji Fakülteleri Dekanları 7. Değerlendirme Toplantısı sona erdi. Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları...

KARABÜK (AA) - Karabük'te düzenlenen Teknoloji Fakülteleri Dekanları 7. Değerlendirme Toplantısı sona erdi. 

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Eğitim Kültür Merkezinde yapılan toplantıda konuşan KARDEMİR Genel Müdürü Uğur Yılmaz, mühendislerin iletişim, teoriyi uygulamaya dönüştürme, problemi anlama, tanımlama ve çözme, çevresel, yasal ve sosyal sorumlulukları alabilme, sürekli öğrenmeye açık olma, sistem kurabilme, sürekli gelişen teknolojiye uyum, teorik araştırma yapabilme, girişimci düşünme, önceliklendirme, riskleri tanımlayabilme ve yönetim becerisine sahip olması gerektiğini belirtti.

Mühendislerin dilek ve temennileri somut hale getirip problem olarak tanımlaması gerekliğini ifade eden Yılmaz, "Mühendisler, problem çözme araçlarını kullanarak tanımladığı problemi çözmeli. Çözüm bulunduğunda sonuçlandırmak için proje yöntemi kullanılmalı. Bu süreçleri yönetirken güçlü ve sürdürülebilir ilişkilerimiz olmalı" dedi.

Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar ise üniversiteleri ile KARDEMİR'in ünivesite-fabrika işbirliği konusunda her alanda sıkı işbirliği olduğunu dile getirerek, tüm üniversitelerde bu işbirliğinin sağlanması gerektiğini kaydetti.