Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
KARABÜK (AA) - Karabük'te bazı sivil toplum kuruluşları, Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırılarını kınadı.Osmanlı Ocakları Karabük İl Başkanı Mustafa...

KARABÜK (AA) - Karabük'te bazı sivil toplum kuruluşları, Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırılarını kınadı.

Osmanlı Ocakları Karabük İl Başkanı Mustafa Kocatepe, düzenlediği basın toplantısında, Dağlıca saldırısının acısı dinmeden Iğdır'dan yeni şehit haberlerinin geldiğini söyledi.

Yapılan saldırıların milletin sabrını taşırdığını belirten Kocatepe, şunları kaydetti:

"Son dönemde yoğunluk gösteren terör faaliyetleri, terör örgütünün birilerinin maşası olduğunu çok net olarak ortaya koymuştur. Terör örgütü, Türkiye 'nin huzuruna, kardeşliğine ve istikrarlı büyümesine kast eden odakların taşeronu olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu son saldırılarla toplumu tahrik etmek, provokasyon yapmak, zihinleri bulandırmak ve milletimizin hassasiyetlerini kaşımaktan başka bir hedefi olmadığını açıkça ortaya koymuştur.  Bugün terör örgütünü sevindirme değil, dik durma, bu milletin asaletini bir kez daha gösterme günüdür. Türkiye'nin büyümesini, Türkiye'nin huzur ,kardeşlik ve demokrasi içinde, küresel oyuncu olarak asaletle yükselmesini, hiç kimse engelleyemeyecektir."

Karabük Şehit Aileleri Derneği Karabük Şube Başkanı Hilmi Öksüzoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sebahattin Çorbacı, Karabük Muhtarlar Derneği adına Şirinevler Mahalle Muhtarı Ozan Özçelik ve Şehit babası Sadık Topçu da düzenledikleri ortak basın toplantısında terörü lanetleyerek birliktelik çağrısında bulundu. 

Toplantıda, yarın saat 18.00'da Şirinevler Mahallesi Ticaret Merkezi önünden Kent Meydanı'na kadar yapılacak teröre tepki yürüyüşüne vatandaşlar davet edildi.