Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, genellikle doğu illerinden göç edenlerin yaşadığı bir mahalledeki vatandaşlar, konvoy yaparak terör saldırılarını kınadı

KARABÜK (AA) - Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, genellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden göç edenlerin yaşadığı İsmetpaşa Mahallesi'ndeki vatandaşlar, konvoy yaparak terör saldırılarını protesto etti.

Mahalle girişinde toplanan vatandaşlar, Türk bayraklarıyla donattıkları araçlarıyla ilçenin sokak ve caddelerinde dolaştı. Mahallede sona eren konvoy sonrası mahalle sakinleri terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

Mahalle muhtarı Ercan Türe, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm şehitlere Allah'tan rahmet dilediğini belirterek, birilerinin artık bu yaşanan olaylara "dur" demesi gerektiğini söyledi.

Kendi çocuğunun da vatani görevi için askerde olduğunu ifade eden Türe, "Biz Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olarak bu yaşanan olayların sona ermesini istiyoruz. Muhtarlarımız mahallelerinde sağduyu çağrısı yapmalı. Biz ülkede kardeş olduk. Oyunlara gelmeyelim. Türkiye bölünmez. Bizi Irak ve Suriye gibi bölemezler" dedi.

Bir süre slogan atan mahalle sakinleri daha sonra dağıldı.