Toplum Yararına Çalışma Programı

Toplum Yararına Çalışma Programı
Toplum Yararına Çalışma Programı
KARABÜK (AA) - Karabük Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Coşkun Güven, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında, bin 100 kişinin daha...

KARABÜK (AA) - Karabük Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Coşkun Güven, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında, bin 100 kişinin daha istihdam edileceğini söyledi.

Güven, gazetecilere yaptığı açıklamada, TYÇP'nin amacının özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin, çalışma alışkanlığı ve disiplinden uzaklaşmalarının engellenmesi, iş gücü piyasasına uyumlarının sağlanması olduğunu kaydetti.

Kamu kurumları ve belediyelerle yapılan protokoller çerçevesinde, 700 kişiye iş bulunduğunu ifade eden Güven, şöyle konuştu:

"Kamusal altyapının yenilenmesi, çevre temizliği, ağaçlandırma, okullarımızın çevre düzenlemeleriyle bakım ve onarım işleri gibi alanlarda kurumlarımıza destek olacak iş gücü ihtiyacını karşılayabilmek üzere 700 kişilik istihdama ek olarak bin 100 kişilik yeni bir istihdam programına başladık. Katılımcılar tercihlerine göre, milli eğitim müdürlükleri, il, ilçe ve belde belediyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Karabük Üniversitesi, müftülükler, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü gibi protokol yapılan kurumlarda, mahalline en yakın yerde istihdam edilebileceklerdir. Katılımcılara net asgari ücret ödenecek ve tüm sigorta kollarına tabi SGK primleri de İŞKUR tarafından ödenecektir."