Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
KARABÜK (AA) - MHP Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.Arslan,...

KARABÜK (AA) - MHP Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Arslan, mesajında, bütün vatandaşlarımızın esenliği ve güvenliği için çalışan fedakar polis teşkilatının haftasını kutladığını belirtti. 

Emniyet teşkilatının, halkın huzuru ve devletin bütünlüğü için fedakarca hizmet verdiğini bildiren Arslan, şu ifadelere yer verdi:

"Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisi, görevini her zaman fedakarca yapmış gerektiğinde canını hiçe sayarak görevlerini yerine getirmiştir. Toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Halkımızın duyduğu bu güveni devam ettirmek tüm polislerimizin öncelikli görevi olmalıdır. Gecesini gündüzüne katarak çalışan emniyet mensuplarımıza da halkımızın her zaman gösterdiği sevgi ve desteği devam ettirmeleri en büyük temennimizdir. 170 yıldır her türlü zorluğa göğüs gererek halkın can ve mal güvenliğini koruyan, suçluları adalete teslim eden teşkilatın  fedakar mensuplarının  haftasını kutluyor, görevini yerine getirirken şehit olmuş tüm polislerimizi rahmetle anıyorum."