Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
KARABÜK (AA) - Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla mesaj...

KARABÜK (AA) - Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Özcan, mesajında, emniyet teşkilatının kuruluşundan günümüze kadar toplumsal huzurun korunması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için her koşulda büyük bir özveriyle görevini yerine getirdiğini belirtti.

Gücünü milletten ve kanunlardan alan Türkiye Cumhuriyeti 'nin en köklü, en temel kurumlarından birisi olan emniyet teşkilatının, 170 yıldır hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle, vatandaşların kanunlarla verilen hak ve hürriyetleri ile  kamu düzenini korumak, huzur ve güvenliği sağlamak için çağdaş teknoloji, bilgi ve beceriyle donanmış olarak çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Özcan,  Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümünde, görevleri başında şehit  olan polisleri rahmetle andığını kaydetti.