Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
KARABÜK (AA) - Karabük Valisi Orhan Alimoğlu ve Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl...

KARABÜK (AA) - Karabük Valisi Orhan Alimoğlu ve Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Alimoğlu, mesajında, polis teşkilatının köklü yapısıyla milletin asayişini, huzurunu temin, mal, can, namus güvenliğini sağlamak, hak ve özgürlükleri korumak için fedakarca faaliyet gösterdiğini belirtti.

Türk polisinin halkın güvenini ve sevgisini kazandığını anlatan Alimoğlu, teşkilat mensuplarına aileleriyle sağlıklı, huzurlu, başarılı bir hayat temenni ettiğini kaydetti. 

Polat da  emniyet teşkilatının  Türkiye Cumhuriyeti 'nin en eski ve köklü kurumlarından birisi olduğunu belirterek, "Asayiş ve güvenliğin sağlanmasında, temel hak ve hürriyetlerin yasalar çerçevesinde korunmasında, halk ile devlet arasındaki güven köprüsünün oluşturulmasında ve toplumda,  huzur ve barış ortamının devam ettirilmesinde polislerimiz kilit bir rolü üstlenmektedirler" ifadesini kullandı.