Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin: - "Bu seçimin her türlü şaibeden uzak, şeffaf bir şekilde sonuçlanmasını diliyoruz"

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, seçimlerin her türlü şaibeden uzak, şeffaf bir şekilde sonuçlanmasını diledi.

Safranbolu'da, kardeşi İbrahim Şahin'le gittiği Vilayetler Birliği Ortaokulunda görevlilerle selamlaşan Şahin, oyunu 1067 numaralı sandıkta kullandı.

Şahin, okulun bahçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün ülkenin yeni bir demokrasi sınavından daha geçtiğini ve tüm dünyanın gözünün şu anda Türkiye'nin üzerinde olduğunu söyledi.

Halkın demokrasiye bağlılığının ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha göstereceğine inandığını anlatan Şahin, şunları kaydetti:

"Birtakım beklentiler var. Bu seçimlere gölge düşürmek isteyen odaklar oldu ve hatta terör eylemenin de amacının bu olduğunu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı açıkladı. Bu seçimin her türlü şaibeden uzak, şeffaf bir şekilde sonuçlanmasını diliyoruz. Beklentimiz de budur. Başka bir şekilde gölge düşürecek hiçbir eylem de beklemiyoruz. Akşam sandıklar açıldığında milletin iradesi ortaya çıkacaktır. O irade nasıl tecelli etmişse herkes o iradeye saygı gösterecek ve Türkiye önüne o şekilde bakacaktır."