Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'ne doğru

Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'ne doğru
Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'ne doğru
- Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bu yıl 16'ncısı düzenlenecek festival kapsamındaki belgesel film yarışmasına bir haftada 50 başvuru yapıldı

KARABÜK (AA) - Karabük'ün Safranbolu ilçesinde "kültürel miras ve korumacılık" temasıyla bu yıl 9-11 Ekim'de 16'ncısı düzenlenecek festival kapsamındaki belgesel film yarışmasına 50 başvuru yapıldığı bildirildi.

Safranbolu Belediyesi ve Festival Komitesi Başkanı Necdet Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  etkinlikleri kapsamındaki yarışmaya dünyanın birçok ülkesinden belgeselcilerin katıldığını söyledi.

Ağustos ayının sonuna kadar belgesellerin kabul edileceğini anlatan Aksoy, "İlk haftada 50'ye yakın başvuru oldu. 'Belgeselin Oskarı'na müracaat sayısının 150'ye ulaşmasını bekliyoruz. Dünyanın her köşesinden yüzlerce belgeselci yarışmamıza katılıyor. Birbirinden değerli jüri üyelerimiz de bu eserler değerlendiriyor" diye konuştu.

Aksoy, festivallerinde yarışan yerli ve yabancı yapım 11 bini aşkın belgeseli Süha Arın Kültür ve Sanat Merkezi'nde koruduklarını, bu arşivden isteyenlerin yararlanabildiğini dile getirdi.


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  ağustos

  ,

  film

  ,

  kültür