"Ümre ödüllü" bilgi yarışması

"Ümre ödüllü" bilgi yarışması
"Ümre ödüllü" bilgi yarışması
KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) Mavera İlim Fikir ve Sanat Kulübü ile Karabük Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla...

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) Mavera İlim Fikir ve Sanat Kulübü ile Karabük Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen "O Nura Yolculuk" Bilgi Yarışması'nda dereceye giren 3 öğrenci umreye gitmeye hak kazandı. 

Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu'ndaki yarışmada konuşan İl Müftüsü Halil Bektaş, 1989 yılından bu yana Hz. Peygamberin Miladi Takvime göre doğum günü olarak kabul edilen 20 Nisan gününü de kapsayan 14-20 Nisan tarihlerinin Kutlu Doğum Haftası olarak kutlandığını ifade ederek, "Ülkemizin her yerinde çok geniş yelpazedeki programlarla, Hazreti Peygamberin yüce ahlakı öğrenilmeye ve anlaşılmaya çalışılıyor, daha huzurlu bir dünya , sevgi saygı ve merhamet için" dedi. 

Yarışmada, öğrencilerden Ahmet Kaygusuz, Ferhat Karali ve Hikmetullah Celil, umreye gitmeye hak kazandı.

Dereceye giren yarışmacılara ödülleri, Bektaş, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yaşar tarafından verildi.