Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
KARABÜK (AA) -  Mersin'in Tarsus ilçesinde Özgecan Aslan'ın öldürülmesi, Karabük'te bir sosyal paylaşım sitesinden örgütlenen lise ve üniversite...

KARABÜK (AA) -  Mersin'in Tarsus ilçesinde Özgecan Aslan'ın öldürülmesi, Karabük'te bir  sosyal paylaşım sitesinden örgütlenen lise ve üniversite öğrencileri tarafından  protesto edildi. 

Karabük Belediyesi önünde toplanan grup adına basın açıklaması yapan lise öğrencisi Çağatay Demir, sadece Özgecan Aslan için değil, onun yaşadıklarını yaşayan, yaşama korkusu olan kadın ve çocuklar için toplandıklarını söyledi. 

 13 Şubat gecesi Türkiye 'nin tam da kalbinden vurulduğunu belirten Demir, "O sadece 20'sinde bir fidan değildi. O bizim kardeşimiz, kızımız ve annemizdi. Ona tecavüz edildi, bıçaklandı ve yakıldı. Onunla birlikte bizim yüreklerimiz bıçaklandı ve yakıldı. Anne ve babasının çektiği acıları hiçbirimiz tahmin edemeyiz. İnsanlar neden hala kızlarımızı suçlu buluyor" diye konuştu.

Pankartlar taşıyan ve slogan atan öğrenciler, kent meydanına kadar yürüdü. 

Burada bir süre oturan ve slogan atan gruptakiler, daha sonra dağıldı. 

Ayrıca, Yenişehir Minibüs Durağı'nda çalışan bazı şoförler, dolmuşlarına Arslan'ın fotoğrafının bulunduğu ve üzerinde "Özgecan'ımız yandı başka canlar yanmasın" yazan pankartlar astı.